صفحه شخصی اکبر صمدبین   
 
نام و نام خانوادگی: اکبر صمدبین
استان: تهران - شهرستان: تهران
رشته: کارشناسی ارشد عمران
تاریخ عضویت:  1391/02/15
 روزنوشت ها    
 

 مدل کردن دو تراز BASE در ETABS بخش عمران

3

1-چطور میشه در etabs دو تراز base مدل کرد؟ (آخه در یک پروژه مسکونی که زیر زمین دارد، قسمتی از فونداسیون در تراز همکف و قسمتی در تراز زیر زمین قرار دارد.)::2- چطور میشه به safe منتقل کرد؟
---------
پاسخ: با سلام، در ایتبس که مشکلی خاصی نداریم. به راحتی می توانید در هر گرهی که لازم است تکیه گاه قرار دهید. در انتقال به SAFE باید ترازها را جدا گانه انتقال دهید. یعنی یک بار تراز Base را انتقال دهید و بار دیگر تراز بالای آن را. سپس بسته به نوع طرح فونداسیون می توانید آنها را جداگانه طراحی کنید و یا اینکه با هم ترکیب کنید. اگر اختلاف تراز کم باشد معمولا پی ها را با پی شیب دار به هم متصل می کنند که در این صورت باید دو فایل را یکی کنید. در SAFE12 امکان کپی کردن نقاط از یک فایل به فایل دیگر وجود دارد. در SAFE8 نیز باید فایلهای متنی را در Notepad باز کرده و دستی نقاط را از یکی از فایلها به دیگری منتقل نمایید (کاری وقت گیر بوده و باید برای بار اول از یک فرد آشنا کمک بگیرید). در صورتی که اختلاف تراز زیاد باشد و یا به دلیل فاصله کم دهانه ها امکان استفاده از پی شیب دار نباشد. معمولا دیوار بتنی کار می کنند که در این صورت می توانید پی ها را جداگانه مدل نمایید.

یکشنبه 24 فروردین 1393 ساعت 16:51  
 نظرات    
 
علی اکبر ورمقانی 14:08 دوشنبه 25 فروردین 1393
1
 علی اکبر ورمقانی
سلام بهتر است در مرز دو فونداسیون درز انقطاع اجرا و یک ردیف ستون اضافه کرد در غیر اینصورت پدیده ستون کوتاه باید کنترل گردد